Trasa: Tuluza – Pireneje – Banyuls-sur-Mer

Dzisiejsza trasa obejmuje góry i morze oraz zwiedzanie i wino. Na początku jeździmy przez Pireneje, by zatrzymać się na degustację wina. Następnie zwiedzamy mniejsze miasteczka, takie jak Céret. Na koniec docieramy nad Morze Śródziemne, niemal pod hiszpańską granicę.

Limoux i winnica Sieur d’Arques – Languedoc

Limoux znajduje się niedaleko Carcasonne, ale nie jest popularnym celem turystycznym. Zajeżdżamy tam, by odwiedzić winnicę Sieur d’Arques, która produkuje wina musujące. W jej ofercie znajdziemy zarówno Blanquette de Limoux, jak i Crémant de Limoux. Relacja i garść informacji dotyczących wina z Limoux tutaj.

Wina od Sieur d'Arques
Wina od Sieur d’Arques

Alet-les-Bains

Miejscowość Alet-les-Bains okazuje się rozczarowaniem: ruin klasztoru nie da się zwiedzić, a budynków z muru pruskiego jest zaledwie kilka. Szkoda czasu, ale i tak o Alet napisaliśmy kilka słów i zrobiliśmy tam kilka zdjęć, które wydają się lepsze niż rzeczywistość.

Alet-les-Bains
Alet-les-Bains

Przełęcz Col de Saint-Louis – Pireneje

Nasza trasa biegnie wśród Pirenejów Wschodnich i jest bardzo malownicza. Szukając ciekawych, krętych dróg w pobliżu, odnajdujemy Col de Saint-Louis. To przełęcz z charakterystycznym, kamiennym wiaduktem i zawijającą się pod nim drogą. Zdjęcia z przełęczy Col de Saint Louis w osobnym wpisie.

Pont du col de Saint Louis
Pont du col de Saint Louis – Pireneje Wschodnie

Céret

Céret – miasto z przepiękną aleją platanów w samym centrum. Do tego artystyczny duch. Gościli tu na początku zeszłego wieku artyści, m.in. Picasso. Tak jak oni, zachwyciliśmy się niesamowitym światłem przebijającym się przez aleję platanów. Więcej zdjęć z Céret tutaj.

Port-Venderes i Morze Śródziemne

Do celu naszej dzisiejszej podróży zmierzamy trasą jak najbardziej widokową – ostatni fragment podróży biegnie w górach, ale z widokiem na Morze Śródziemne. Jedną z miejscowości, które oglądamy jedynie z góry jest Port-Venderes.

Port-Vendres
Port-Vendres i Morze Śródziemne
Port-Vendres
Port-Vendres
Port-Vendres
Port-Vendres
Port-Vendres
Port-Vendres

Banyuls-sur-Mer

Morza Śródziemnego dotykamy w Banyuls-sur-Mer. To dość turystyczna miejscowość, jednak na początku września jest tu bardzo spokojnie, tak spokojnie, że zamiera część gastronomii. Zdjęcia znad morza oraz z Banyuls tutaj.

Banyuls-sur-Mer
Banyuls-sur-Mer

4 września 2019 Tagi: , , , , , Wyprawa: Grand Tour de France