Przełęcz Stelvio we Włoszech

Przełęcz Stelvio – raj dla miłośników samochodowych podróży. Najwyższa przełęcz we Włoszech – 2758m to blisko 48km serpentyn i krętych dróg oraz piękne widoki.

Tagged: , , , , , , , , Wyprawa: Kabrioletem przez Włochy

Tuluza (Oksytania)

Tuluza nazywana jest Ville Rose – praktycznie całe centrum miasta zbudowane jest z różowej cegły. Zwiedzamy starówkę, bazylikę oraz spacerujemy wzdłuż Garonny.

Tagged: , , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Rocamadour (Oksytania)

Rocamadour to pięknie położony klasztor, który jest wybudowany na niemal pionowej skale. Miejsce pielgrzymek ale i jedna i najładniejszych budowli we Francji.

Tagged: , , , , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Sarlat-la-Canéda (Nowa Akwitania)

Sarlat-la-Canéda to pięknie zachowane średniowieczne miasto, które cechuje się bardzo spójną architekturą. Prawdziwa podróż w czasie.

Tagged: , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Zamek Beynac w Beynac-et-Cazenac

Zamek Beynac w Beynac-et-Cazenac to potężna forteca, w której kręcono kasowe filmy jak “Goście, goście” oraz “Joanna d’Arc”.

Tagged: , , , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Trasa: Périgueux – Tuluza (Nowa Akwitania – Oksytania)

Trasa z Périgueux (Nowa Akwitania) do Tuluzy (Oksytania) to podróż śladami średniowiecza. Odwiedzamy zamek Beynac, Sarlat-la-Canéda oraz klasztor Rocamadour.

Tagged: , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Périgueux (Nowa Akwitania)

Périgueux i niezaplanowana wizyta na festynie z okazji Périgueux Vintage Days 2019. Przednia międzypokoleniowa impreza to coś, czego nie planowaliśmy.

Tagged: , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Nantes (Pays de la Loire)

Nantes – dawna stolica Breatanii z pięknymi budynkami jak Château des Ducs de Bretagne czy XIX w. centrum handlowym Passage Pommeraye.

Tagged: , , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Winnica Domaine Ménard-Gaborit – Muscadet

Wizyta w winnicy Ménard-Gaborit i degustacja win w apelacji Muscadet, w tym leżakującego na drożdżowym osadzie przez 12 miesięcy wyśmienitego Cuvée Prestige.

Tagged: , , , , , Wyprawa: Grand Tour de France

Trasa: Rennes – Périgueux (Bretania – Nowa Akwitania)

Trasa z Rennes (Bretania) do Périgueux (Nowa Akwitania). Po drodze odwiedzamy Nantes oraz winnicę Ménard-Gaborit i kosztujemy wina z Muscadet.

Tagged: , , , , Wyprawa: Grand Tour de France