Ligerz nad jeziorem Biel (Berno)
Jezioro Biel będziemy podziwiać z perspektywy winnic położonych przy miasteczku Ligerz. Parkujemy pod dworcem kolejowym i spacerujemy wspinając się w górę, w kierunku kościoła. Trzeba przyznać, że stok jest stromy i wcale nie dziwi nas, że lokalni winiarze zainwestowali we wspólną infrastrukturę w postaci wózka, który porusza się po specjalnie przygotowanych szynach, żeby ułatwić sobie zwożenie zebranych gron.




Kościół w Ligerz został wzniesiony w 1261 roku, pośród winnic, a w XVI wieku został przebudowany. Rozciąga się z niego piękny widok na jezioro Biel.










U podnóża winnic Ligerz znajdują się domy mieszczańskie z XVII i XVIII wieku, które zostały zbudowane przez właścicieli winnic i odwiedzane przez nich podczas zbiorów. Zdecydowanie jest to jedno z miejsc w Szwajcarii, które wyglądają jakby żywcem wyjęte z bajki, lub chociaż z filmu historycznego.






