Trasa: Chinon – Saint-Jean-le-Thomas (Normandia)

Chinon

Dzisiejsza trasa to podróż z punktu do punktu. Wyjeżdżamy z Doliny Loary, z okolic Chinon, a celem podróży jest Normandia, gdzie udajemy się nad zatokę Mont Saint-Michel. Przed wyruszeniem poświęcamy jednak chwilę samemu Chinon, w którym odwiedzamy targ.

Targ w Chinon - stoisko z mydłem
Targ w Chinon – stoisko z mydłem

Normandia (Zatoka Mont Saint-Michel)

Droga z Loary do Normandii, nad morze nie wydaje się zbyt długa – to około 150 km. Ale dłuży się niemiłosiernie. Spora ilość ciężarówek, mało możliwości wyprzedzania (tak, wciąż unikamy autostrad), ogromne pastwiska roztaczające woń krowich placków, to wszystko daje się nam we znaki. Robimy postój jedynie na krótki „piknik” złożony z produktów kupionych na targu. 

Kilkugodzinną podróż kończymy w Dragey-Ronthon, gdzie będziemy dziś spać. Po doprowadzeniu się do ładu ruszamy na normandzką plażę w Saint-Jean-le-Thomas, skąd rozpościera się widok na Mont Saint-Michel a także można obserwować piękne zachody słońca. Nie zabraknie też spaceru po normandzkim miasteczku o charakterystycznej dla regionu kamiennej architekturze oraz słowa o normandzkiej kuchni. Więcej w osobnym wpisie.

Mont Saint Michel widoczna z zatoki - Normandia
Mont Saint Michel widoczna z zatoki – Normandia
Zachód słońca nad zatoką Mont Saint-Michel
Zachód słońca nad zatoką Mont Saint-Michel

29 sierpnia 2019 Tagi: , , , , , , Wyprawa: Grand Tour de France