Trasa – Czeskie Budziejowice – Czeski Krumlow

Druga i ostatnia trasa po Czechach w tym roku wiedzie nas dzisiaj po śladach gotyku, renesansu i baroku. Zwiedzamy głównie Kraj Południowoczeski, a w nim Třeboň, zamek Hluboká nad Vltavou, Holašovice i Czeski Krumlow. Nie zabraknie ładnej drogi w pobliżu stawów i lasów.

Trasa – Czeskie Budziejowice – Czeski Krumlow
Trasa – Czeskie Budziejowice – Czeski Krumlow

Trzeboń (Třeboň)

Trzeboń to miasto z pięknymi, renesansowymi kamienicami oraz renesansowym zamkiem. Miasto otaczają mury, dzięki którym było twierdzą nie do zdobycia. Miłośnicy piwa i karpia znajdą tu coś dla siebie. Więcej zdjęć z Trzebonia tutaj.

Trzeboń
Trzeboń

Stawy przy Lomnice nad Lužnicí

W okolicy miasta Třeboň i Lomnice znajduje się wiele stawów. Przyjemna trasa, biegnąca blisko wody i obsadzona po obu stronach drzewami o gęstych koronach jest świetna na chill. Zdjęcia z drogi i trochę informacji o aucie w osobnym poście.

BMW F30 328i x-drive
BMW F30 328i x-drive

Zamek Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou – przebudowany na stylu romantycznego gotyku zamek Schwarzenbergów. Jest to imponująca posiadłość, położona na wysokiej górze, pod którą zdecydowanie warto wejść. Więcej zdjęć z zamku Hluboká tutaj.

Zamek Hluboká
Zamek Hluboká

Holašovice

Holašovice to wieś o barokowej i nieco bajkowej architekturze, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zadbane miejsce o sielankowym klimacie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wsi Holašovice.

Holašovice
Holašovice

Muzeum Fotoatelier Seidel w Czeskim Krumlowie

Fotoatelier Seidel w Czeskim Krumlowie to wspaniałe muzeum fotografii i fotografa zorganizowane w willi, w której mieszkali Józef i Franciszka Seidel. Mamy słabość do miejsc związanych z fotografią, więc całkiem sporo zdjęć z Fotoatelier Seidel wrzucamy do tego posta.

Aparaty Josefa Seidla
Aparaty Josefa Seidla

Czeski Krumlow

Czeski Krumlow to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych czeskich miast. Mamy sporo szczęścia, bo w niedzielne popołudnie sporo aut stąd wyjeżdża. W korku w drugą stronę zdaje się stać kilkadziesiąt samochodów. Dzięki temu (oraz niestety wciąż trwającej pandemii) mijamy w Krumlowie znacznie mniej ludzi niż zazwyczaj. Zwiedzamy Dolní hrad, Horní Hrad i spacerujemy starym miastem koło kościoła św. Wita.

Czeski Krumlow
Czeski Krumlow

23 sierpnia 2020 Tagi: , , , , , Wyprawa: Austria (oraz Czechy)