Trasa: Nussbach – Attersee – Gosauseen – Hallstat – Gröbming (Salzkammergut)

Kontynuujemy wyprawę po austriackich jeziorach i dziś odwiedzamy Attersee, Mondsee, Wolfgangsee, Vorderer Gosausee i słynne Hallstat przy jeziorze Hallstätter. Rzucimy też okiem na uzdrowisko Bad Ischl. Tym samym zwiedzimy sporą część Salzkammergut w Górnej Austrii.

Trasa: Nussbach - Attersee - Gosauseen - Hallstat - Gröbming
Trasa: Nussbach – Attersee – Gosauseen – Hallstat – Gröbming

Attersee

Zaczynamy od Attersee – największego jeziora w Austrii. Leży w regionie wpisanym na listę UNESCO, Salzkammergut. Ponoć nigdy nie zamarza, a przejrzystość wody sięga 30 metrów. Zdjęcia z Attersee w osobnym poście.

Panorama Attersee z widokiem na jezioro Attersee
Panorama Attersee z widokiem na jezioro Attersee

Mondsee

Mondsee to najcieplejsze jezioro w Austrii, z temperaturą sięgającą 26 stopni. Spędzamy chwilę przy jeziorze oraz pobliskim mieście, noszącym tę samą nazwę. Więcej o Mondsee tutaj.

Jezioro Mondsee - Salzkammergut
Jezioro Mondsee

Wolfgangsee

Wolfgangsee to jezioro w obszarze Salzkammergut, które prawie w całości jest otoczone górami, a jego woda ma kolor turkusowy. Zatrzymujemy się tu tylko na chwilę, niestety. Zdjęcia znad Wolfgangsee pokazujemy tutaj.

BMW 328ix nad Wolfgangsee
BMW 328ix nad Wolfgangsee

Bad Ischl (Salzkammergut)

Bad Ischl to uzdrowiskowy kurort w Salzkammergut. Miejsce odwiedzał m.in. Johann Strauss, a swoją willę mieli tu cesarz Franciszek I i księżna Sisi. Bad Ischl pokazujemy tutaj

Most Grazer w Bad Ischl
Most Grazer w Bad Ischl

Gosauseen (Salzkammergut)

Pozostając w krajobrazie z jeziorami, odwiedzamy Gosauseen, a dokładniej Vorderer Gosausee. Gosauseen to trzy jeziora, znajdujące się jedno za drugim (Vorderer Gosausee, Gosaulacke oraz Hintener Gosausee). My odwiedzamy jedynie to najbliższe, a zarazem najbardziej dostępne. Gosauseen można zobaczyć w tym poście.

Jezioro Vorderer Gosausee i lodowiec Dachstein
Jezioro Vorderer Gosausee i lodowiec Dachstein – Salzkammergut

Hallstatt

Hallstatt to turystyczna perełka Austrii. Spacerujemy po klimatycznym miasteczku, które jest wybudowane na zboczu, przy Hallstätter See. Wygląda jak z pocztówki. Nieopodal znajduje się kopalnia soli, która była eksploatowana już w epoce brązu, a potem stanowiła główne miejsce pracy mieszkańców Hallstatt. Więcej o Hallstatt w osobnym poście.

Hallstat
Hallstat – Salzkammergut

25 sierpnia 2020 Tagi: , , , , , , , , , , Wyprawa: Austria (oraz Czechy)