Trasa: Kranj, Škofja Loka, Jezioro Bled, przełęcz Vršič i Piran

Dzisiejsza trasa jest bardzo długa. Jedziemy 300km, co trwa ponad 5 godzin. Niemniej jednak miejsca zapierają w dech w piersiach i w tej jednej trasie zawiera się prawie całe piękno Słowenii.

Trasa - Kranj, Škofja Loka, Jezioro Bled, przełęcz Vršič i Piran

Trasa – Kranj, Škofja Loka, Jezioro Bled, przełęcz Vršič i Piran

Tym razem zmieniamy nieco formę opisu, bo zdjęć jest mnóstwo, więc każde miejsce będzie opisane osobno. Poniżej znajdziecie linki do opisów poszczególnych atrakcji i większej ilości zdjęć.

 

 

Kranj

 

Kranj to niewielkie ale przepięknie położone miasto, które ma bardzo zadbane stare miasto. Wybraliśmy je na nocleg, bo przez położenie w centrum Słowenii jest świetną bazą wypadową do innych miejsc, a i same jest warte obejrzenia.

 

O zwiedzaniu Kranju przeczytacie tutaj.

Alpy widoczne z wąwozu w Kranju

Alpy widoczne z wąwozu w Kranju

 

Škofja Loka

Škofja Loka, znajduje się około 10 km od Kranju. Mimo, że musimy pojechać tam w przeciwnym kierunku niż biegnie nasza dzisiejsza trasa, to warto, bo miasto jest bardzo ładne.

 

Więcej zdjęć z miejscowości Škofja Loka w tym wpisie.

Škofja Loka - średniowieczna starówka

Škofja Loka – średniowieczna starówka

 

Ruszamy dalej, w stronę jeziora Bled drogą, która może byłaby prosta i nudna, ale cały czas mamy po lewej stronie góry, co znacząco urozmaica krajobraz.

Słowenia

Słowenia

 

Jezioro Bled

Jezioro Bled to chyba turystyczny król Słowenii. Mimo, że ludzi jest tutaj mnóstwo, to warto na chwilę się zatrzymać i dotknąć tej krystalicznie czystej wody, która w otoczeniu krajobrazu nabiera turkusowej barwy.

 

Wpis o jeziorze Bled

Jezioro Bled

Jezioro Bled

 

Przełęcz Vršič

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaliczyli jakiejś górskiej drogi bądź przełęczy. Nie inaczej jest w Słowenii – przełęcz Vršič.

 

Więcej o naszym przejeździe przez Vršič tutaj.

Przełęcz Vršič - zjazd w dół

Przełęcz Vršič – zjazd w dół

 

Piran

Słowenia nie ma dużej ilości miejsc z dostępem do morza, ale spośród tych kilku miast są takie, że szczęka opada. Jednym z nich jest Piran. O zwiedzaniu Piranu przeczytacie w osobnym wpisie.

Piran i morze

Piran i morze

30 sierpnia 2017 Tagi: , , , , , , , Wyprawa: Wino włoskie czy słoweńskie