Trasa: Poreč, Novigrad, Buje, Grožnjan, Motovun (północna Istria)

Trasa: Poreč, Novigrad, Grožnjan, Motovun

Trasa: Poreč, Novigrad, Grožnjan, Motovun

 

Za długo w jednym miejscu wysiedzieć nie potrafimy, dlatego zaplanowaliśmy sobie jednodniowe wycieczki po Istrii. Pierwsza obejmuje północny wschód półwyspu. W planie mamy odwiedzić najsłynniejsze nadmorskie kurorty, miasto artystów, trufli oraz winnice (jak zwykle). Cały dzień z głowy, ale warto!

 

Poreč

Poreč to jeden z największych ośrodków turystycznych w kraju, który ma świetny klimat i posiada bardzo ciekawe zabytki. O wizycie w Poreč przeczytacie tutaj.

Poreč - widok z dzwonnicy

Poreč – widok z dzwonnicy

 

Novigrad

Novigrad to kolejny kurort z pozostałościami z czasów Rzymskich na półwyspie Istria. Nie ma nic wspólnego z miastem znanym z Wiedźmina 😉 Zdjęcia z wizyty w Novigradzie zobaczycie w osobnym wpisie.

Mury miejskie w Novigradzie

Mury miejskie w Novigradzie

 

Winnice Kabola i Kozlović

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie odwiedzili jakichś winnic. Tym razem wybieramy dwie – Kozlović i Kabola, co pozwala nam spróbować jakościowej malvazii, rzadko dostępnej w marketach. Kozlović (https://www.kozlovic.hr/) zachwyca położeniem winnicy i architekturą budynku. Kabola (https://kabola.hr/en/) natomiast ciekawym eksperymentem w postaci wina (też malvazia), które po zabutelkowaniu przebywało kilka lat na dnie morza – wino niesamowicie świeże i bardzo mineralne.

Winnica Kozlović

Winnica Kozlović

 

Winnica Kozlović

Winnica Kozlović

 

Buje

Buje to zaskakujące miasto, które leży dalej od brzegu, dzięki czemu panuje tu spokojniejszy klimat. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Buje tutaj.

Buje

Buje

 

Grožnjan

Grožnjan – miasto, do którego ściągają artyści. Samych artystów nie widzieliśmy, ale kotów całkiem sporo. Post ze zdjęciami z Grožnjan.

Grožnjan - galeria sztuki

Grožnjan – galeria sztuki

 

Motovun

Ostatni punkt wycieczki to Motovun – miasto, które słynie z trufli. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Motovunu.

Motovun - też pod górkę

Motovun – tu też pod górkę

18 czerwca 2018 Tagi: , , , , , , , , , , Wyprawa: Włochy, Słowenia i Chorwacja